Songül Öden’e Büyük Övgü…

Songül Öden’in, farklı sınıf ve yaş grubundan 7 ayrı kadın karakterini canlandırdığı tek kişilik oyunu ‘Lâl Hayal’ in prömiyeri 8 Nisan akşamı Uniq İstanbul’da gerçekleşti. 16 ile 65 yaş aralığındaki trajik komik kadın figürlerini bir saat boyunca hiç sahneden inmeyerek çok çarpıcı bir sahne performansıyla canlandıran Öden, izlemeye gelen davetlilerden oldukça büyük beğeni topladı.

İzlemeye gelenler arasında, Arzum Onan, Azra Akın, Bennu Yıldırımlar, Esra Dermancıoglu, Begüm Kütük, Erdil Yaşaroğlu, Başak Sayan, Hamdi Alkan, Mirgün Cabas, Menderes Samancılar, Hande Doğandemir, Nesrin Cavadzade, Tanem Sivar, Tamer Yılmaz, Sercan Badur, Alper Saldıran, Duygu Akdeniz vardı..

Proje tasarımı Songül Öden’e ait olan ‘Lâl Hayal’ oyunun yapımcılığını da yine Songül Öden ve Tuba Ünsal üstleniyor.

Aysel Yıldırım ve Ezel Akay’ın yönetmenliğini üstlendiği, senaryosu Sevilay Saral’a ait olan ‘Lâl Hayal’in sanat yönetmenliğini Naz Erayda yapıyor. Lâl Hayal’in müzikleri iseKardeş Türküler grubunun perküsyon sanatçısı Diler Özer ve müzisyen Metehan Dada imzası taşıyor. Tek perdelik oyun süresince ise Songül Öden’e sahnede perküsyon sanatçısı Gökçe Gürçay eşlik ediyor. Oyunun dans performansları Ömer Yeşilbaş ve Çisil Sıkı yönetiminde Dansfabrika ekibi tarafından sergileniyor.

‘Lâl Hayal’ oyununun konusu; Küçük yaşta annesinin babası tarafından gördüğü şiddete tanık olan ve bunu yaşamı boyunca hiç dile getirmeyen bir kadının arafta kalma durumu sahneleniyor. Songül Öden’in çok etkileyici farklı karakterlerdeki kadınlardan kadınlara geçerek sahnelenecek olan oyun kadınlar için birlik olup ortak bir direnç gösterilmesi gerektiğine dair pek çok mesaj veriyor.

Yoruma kapalı.