Sıla, ON’dan Kalan Şarkılar serisine devam ediyor

Pop müziğinin sevilen isimlerinden Sıla, sanat hayatının 10. yılına özel olarak hazırladığı “ON’dan Kalan Şarkılar” projesine devam ediyor. Solfej Organizasyon ve Kerki Production’ın düzenlediği konser serisi kapsamında Sıla, 28 Eylül akşamı saat 21.15’ten itibaren Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleri ile buluşacak.

23 Ekim günü “ON’dan Kalan Şarkılar” konserlerinin ilkiyle kariyerinin 10. yılını kutlayan Sıla, yaz aylarında da sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Sıla; gece boyunca bekar şarkılar, platonik şarkılar, kavuştular şarkıları, darıldılar, ayrıldılar ve partili şarkılar olmak üzere 6 farklı konseptte hazırladığı şarkıları seslendirecek.

Sıla, geçmişten bugüne heybesinde topladığı şarkıların yanı sıra dillerden düşmeyen kendi şarkılarının eşliğinde sevenlerine yine unutulmaz bir gece yaşatacak.

“Her şeyden biraz kalır” diyor birileri, çoğulluk haklılıktır. Kavanozda biraz kahve,kutuda biraz ekmek, insanda biraz acı.“ der şair. Her şeyden biraz kaldı bende de. En çok da on’dan kalana olacak cümlelerim. Bir kere ne olduysa oldu çok şarkı oldu. Hep şarkı oldu, hep şiir oldu. Çocuklar okullarından mezun oldu, evler değiştirdik, sevgililer, eşler, işler değiştirdik. Aşık olduk. Gidenler oldu, araflar oldu, kalan sağlar bizim oldu, sınavlar verdik, özlemler arttı, jüpiter bu ay tekrar akrep burcuna geldi, televizyona daha az bakar olduk, fotoğraflara daha çok. Zamanın nasıl geçtiğine inanamadık. Daha dün gibi dediğimiz her şey on’dan kalan oldu. Kalbim elimde yaşadım her zaman, hem size hem kendime ses oldum, saz oldum, söz oldum. Siz de aldınız beni size kattınız. Hoş geldik, hoş gördük. Beraber oturduk sofralara, dans ettik, gözyaşı olduk, omuz ya da bi kahkaha… Evine bıraktık o kızı, kapının önüne koyduk oğlanı. Aşk ettik, meşk ettik, rest çektik. Belki istifa ettik, yalnızlığımızı bölüştük, mutluluklarımızı çoğalttık, iki ayağımızın üstünde durduk en çok da. Tahmin edebildiğimizden daha çok anımızda olduk belki. Ben hep duydum sizi. Siz de beni…

Son on yılda ne olduysa hepsini konuşacağız o akşamlar…”

Yoruma kapalı.