Sanat

Beyaz üstüne beyaz çizgili bir tablo ve üç yakın arkadaşın, bu tabloyla başlayan bol kahkahalı hesaplaşması; işte “Sanat” oyunu! Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney’in birlikte rol aldığı, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Sanat”; 24 Ocak akşamı 20.30’da Mall of İstanbul MOİ Sahne’de sahnelenecek.

Sanat - AfisYazan: Yasmina Reza
Türkçesi ve Yöneten: Gencay Gürün
Oynayanlar: Cihan Ünal, Can Gürzap, Mutlu Güney

“Sanat”, satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanan bir dostluk hikâyesi, entelektüel tartışmaların satır arasına gizlenmiş bir hesaplaşma. 25 yıllık bir dostluğa “nefret” karıştıran şeyin satın alınan beyaz, bembeyaz bir tablo olması ironik gelebilir. Lakin Marc, Serge ve Yvan, çok pahalıya satın alınan bir sanat eserinin adeta enkazı altında kalacaktır. Sanatsal eleştirilerle başlayan zıtlaşmaları, gitgide onları da ele geçirip kendilerini, hayatlarını ve dostluklarını adeta bir uçuruma doğru sürükler. İç hesaplaşmalar, sert yüzleşmeler nihayetinde bitme noktasına gelen bir dostluğa uzanır. Fransız roman, senaryo ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın yaşadığı bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı “Sanat” sahnelendiği tüm zamanlarda ve ülkelerde büyük beğeni topladı.

Cüneyt Türel, Cihan Ünal ve Can Gürzap’ın 20 yıl önce birlikte rol aldıkları “Sanat” oyunu, usta oyuncu Türel’in anısına yeniden sahneleniyor. Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın kaleme aldığı “Sanat” oyunu, Gencay Gürün’ün ustalıklı rejisiyle yeniden seyirciyle buluşuyor. Yeni “Sanat”ın kadrosunda Cihan Ünal ve Can Gürzap’a bu defa Mutlu Güney eşlik ediyor. Türk tiyatrosunun değerli isimlerinden Gencay Gürün’ün dilimize çevirip yönettiği oyunun, yapımı AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’na, sahne tasarımı ise Barış Dinçel’e ait.

Oyunun biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

1 Saat 20 Dakika Tek Perde

Yoruma kapalı.