Rodrigo Amarante İle İstanbul’da Narcos esintileri

Zorlu PSM Studio 13 Kasım akşamı, şair, söz yazarı, multi-enstrümantalist ve Narcos dizisinin jenerik müziği “Tuyo” ile hepimizin tanıdığı şarkıcı Rodrigo Amarante’yi konuk etmeye hazırlanıyor.

1997 yılında kurulan Brezilyalı indie rock grubu Los Hermanos’a back vokal olarak girdikten sonra kısa bir sürede kendini geliştirerek müzikal yeteneğini kanıtlayan Rodrigo Amarante, müzik kariyerine de böylelikle adım atmış oldu. Yaratıcı söz yazarlığı ve gitardaki başarısı ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Amarante, Multishow Ödülleri’nde en iyi enstrümantalist ödülünü almaya hak kazandı. Los Hermanos’tan sonra Devendra Banhart ile çalıştığı dönemde, Nina Becker ve Moreno Veloso ile buluştuğu Orquestra Imperial’e odaklandı. The Strokes grubunun davulcusu Fabrizio Moretti ve Binki Shapiro ile 2007 yılında Little Joy’u kurdu. İlk solo albümü “Cavalo”yu 2014 yılında sevenlerinin beğenisine sunan Amarante, Pitchfork tarafından da “yılın en tatlı, en dinlenilesi ve en keyif veren albümü” övgüsünü aldı.

Netflix’in dünyaca ünlü dizisi Narcos’un jenerik müziği “Tuyo” ile uluslararası alandaki büyük çıkışını yakaladı. Pablo Escobar’ın annesinden ilham alarak bu şarkıyı yazdığını vurgulayan sanatçı, listelerde zirveye oturan ve Emmy ödüllerine aday gösterilen “Tuyo”nun yanı sıra “Hourglass”, “Irene” gibi birçok sevilen şarkısıyla 13 Kasım akşamı hayranlarının karşısında olacak. Son dönemde alternatif sahnenin çok konuşulan isimlerinden Sedef Sebüktekin ise merakla beklenen konserin açılışını yapacak.

Rodrigo Amarante konserinin biletleri, www.zorlupsm.comwww.biletix.com adreslerinden ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.

Peki bu yazı hakkında sizin görüşleriniz ve yorumunuz nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.