Nick Cave sineması İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Sinema, KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Nick Cave konseri öncesi 7-8 Temmuz tarihlerinde sanatçıya özel bir sinema programı hazırladı.

Müzik kariyerinin 45. yılına giren Avustralyalı besteci, söz yazarı, şarkıcı, senaryo yazarı, şair ve oyuncu Nick Cave, 10 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında vereceği konserinden önce İstanbul Modern Sinema’ya konuk oluyor. Cave’in sesi, müziği, metni ve kendisini göreceğimiz filmler 7- 8 Temmuz gerçekleşecek “Nick Cave ile Bir Hafta Sonu” isimli seçki ile sunulacak.

Cave hayranları için hazırlanan bu özel programda izleyebileceği filmler şöyle: One More Time with Feeling, 2016, Dünyada 20.000 Gün (20,000 Days on Earth, 2014), Kanunsuzlar (Lawless, 2012) ve Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007)

Okyay ve Danişmend ile Cave’in müziği üzerine bir söyleşi

Gülşah Güray moderatörlüğünde, Cave’in müziği ve sinema ile olan ilişkisi üzerine, Sevin Okyay ve Melis Danişmend ile 7 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00’de bir söyleşi düzenlenecek. Söyleşinin ardından sinemaseverler Radyo Eksen müzikleriyle buluşacak.

Peki bu yazı hakkında sizin görüşleriniz ve yorumunuz nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.