Jehan Barbur’dan Yeni Şiir Kitabı: Düğüm Ağacı

Jehan Barbur’un, çok sevilecek şiirlerini bir araya getirdiği Düğüm Ağacı kitabı İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Sesinin güzel tınısı ile hayatımıza giren Jehan Barbur, dizelerinin gücü ve etkileyiciliği ile de şiir dünyamızı fethediyor.

Düğüm Ağacı’nın dizelerini okurken kırılganlığımızı, gücümüzü, hayal kırıklıklarımızı, umutlarımızı, aşkı görecek, şairin açtığı pencereden yaşadıklarımıza dair bir iç konuşmayla baş başa kalacağız.

Her satırı ayrı bir anlam taşıyan Düğüm Ağacı tüm kitapçılarda

Jehan Barbur

12 Nisan 1980’de Beyrut’ta doğdu. İskenderun’da büyüdü. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2002 senesinde mezun olup, İstanbul’a yerleşti. Prodüktör, söz yazarı, besteci ve şarkıcı kimliğiyle 2009-2018 yılları arasında ADA Müzik etiketiyle Uyan, Hayat, Sarı, Sizler Hiç Yokken, Evim Neresi, Kuzgun’u Uçmak olmak üzere altı solo albüm yayınladı. Birçok dergiye, gazeteye köşe yazıları ve şiirler yazan Jehan Barbur, 2013’te öykü ve şiirlerden oluşan Çatıdaki Çimenler – Sen’e Yazılar adlı ilk kitabını, 2016’da yirmi isimle yaptığı röportaj derlemelerinden oluşan Baba Öyküler ve 2017’de Sevmediğim Atlaslar şiir kitabını yayınladı. Heves ve nefes yettiğince yazmaya ve şarkılar söylemeye devam etmek niyetinde.

Arka kapak yazısı

‘Ormana kırk gece yağdırdım,

Ağırlığı bal, hançeresi kum…

Kırk kez diledim onu

Her biri kırk ayrı kırık geceden’

Hakkını vermeli yaradan

Yarattığı boz ceylandır ki, hep kırmızı olmayı düşlerken

‘Şimdi dile benden ne dilersen!’

Jehan Barbur, Düğüm Ağacı, İnkılâp Kitabevi, Şiir, 88 Sayfa, 2019 İstanbul

Yayıma hazırlayan: Bülent Ulus

İllüstrasyon: Zeynep Homan

Kapak tasarım: Eyüp İşkuran

Sayfa tasarım: Rüveyda Kul

Yoruma kapalı.