Hakkımızda

“Kültür ve sanat ülkemizde yeteri kadar değer görmüyor” klişesini ağzından duymadığınız kişi kaldı mı acaba?

Bu konuda konuşan, fikrini beyan etmek isteyen hemen hemen herkesin ağzından çıkan ilk birkaç cümleden birisidir bu. Peki; “Kültür ve sanatın hak ettiği değeri görmesi için ben neler yapıyorum?” sorusunu soran birisine rast geldiniz mi? Eminiz bu soruya verilen cevapların kahir ekseriyeti “hayır” olacaktır. İşte biz de bu sorunun sorulmadığını ve aslında sorulması gerektiğini fark ettik. Bu soruyu kendimize yönelttik ve nerdenezaman.com’u hayata geçirdik.

nerdenezaman.com internet sitesi, ülkemizin kültür-sanat alanındaki büyük bir boşluğunu kapatmak adına 2014 yılında yola çıktı. Belki bu boşluğu “kapatmak” fazlasıyla iddialı olmuş olabilir. Ancak ana amacımızın bu boşluğu kapatmak ve doldurmak olduğunu ve bu yolda çaba gösterdiğimizi bilmenizi isteriz. Yayım hayatına başladığımızdan bu yana, aradan geçen 4 yıllık süreçte de bu doğrultuda elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret gösterdik.

Kültür ve Sanata Dair Her Şey Burada!

Oyun, sergi, sinema, tiyatro, konser, kitap, edebiyat, müzik, sahne sanatları, görsel sanatlar vb gibi birçok dal ile ilgilenen sitemiz, bu alandaki gelişmeleri siz değerli takipçilerine aktarmak için yoğun çaba sarf etmektedir. Her biri birbirinden değerli olan ve aslında bir bütünün parçaları konumundaki bu sanat dallarının meraklıları en doğru ve en filtresiz içerikleri sitemizde bulabilmektedir.

Ekibimiz ile bu alandaki boşlukları da inceden inceye çalışmaya ve eksikleri gidermeye devam ediyoruz. Bu noktada gördük ki; okuyucu doyurucu içerik bulamamaktan şikayetçi. Yayımcılar ise bu konuların talep görmediğini iddia etmekte. Oysa sorun; tüm bu kültür ve sanat dallarının bir arada ve doğru platformda olmamasıydı. Yukarıda konu ettiğimiz her bir alan için özel kategori ayırarak, bu kategorileri ilgili arkadaşların emin ellerine teslim ettik.

Oyun, sergi ve konser kategorilerimizde hangi etkinlik, hangi tarihte nerede gibi soruların cevaplarını takipçilerimizle buluşturuyoruz. Etkinliklerin katılımcıları kimler ve süreç nasıl işleyecek gibi soruların cevaplarını arıyor, bilet temin noktaları ve bilet ücretleri gibi konularda bilgi edinerek sizlerle paylaşıyoruz.

Köşe yazılarımızla da kültüre ve sanata dair bütün gelişmelere farklı bakış açıları getirmeye çalışıyoruz.

Bu arada içerik üretmek, köşe yazmak, röportaj yapmak, etkinlik fotoğrafları çekmek gibi amaçlarla aramıza katılmak isteyenlere de oldukça sıcak bakıyoruz.

Yukarıda anlatmaya çalıştığımız her ne varsa, aslında hep biraz eksik kalıyor. Fazlası mı? Fazlası sitemizin derinliklerinde ve kültür-sanat ışığıyla aydınlanmış dehlizlerinde.

Nerdenezaman.com’daki paylaşımlardan anında haberdar olmak için; bizi sosyal paylaşım platformları (Twitter, Instagram, Facebook, Youtube ve) üzerinden takip edebilirsiniz.

Sevgiyle ve sanatla kalın. ?