Frankfurt Türk Film Festivali 18. kez düzenleniyor

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, Kültürlerarası Transfer Derneği'nin desteği ile 14-19 Ekim tarihleri arasında 18. kez seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin kurucusu ve aynı zamanda başkanı olan Hüseyin Sıtkı, ABG/Saalbau GmbH, Amt für Kommunikation und Stadtmarketing Frankfurt, Filmhaus Frankfurt, Kültür Ateşeliği, Hessisches Ministerium für Wissenschaft und Kunst, Sinema Genel Müdürlüğü, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen festivali zenginleştirerek geleceğe taşıyacak önemli adımların hayata geçirildiği bilgisini verdi.

18. Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M., TÜRSAK Vakfı işbirliği ile sinemaseverlerle buluşuyor.

17 yılı kapsayan bir süredir Türk sinemasını esas alarak, göçmenlik konusu üzerine bu denli zengin içerikten oluşan bir festival düzenlenmesinin büyük bir başarı olduğunu vurgulayan TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yaşar; kendilerinin bu gelenek ve emeğe destek vermeyi bir görev bildiğini ifade etti.

frankfurt-turk-film-festivali-18-kez-duzenleniyor

Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M. sinema sektörü aracılığı ile Almanya ve Türkiye arasındaki kültürel paylaşımları arttırarak, toplumların beraber yaşama kültürüne fayda sağlama amacı ile her yıl sinemamızın nitelikli örneklerini Almanya’da büyük kitlelerle buluşturuyor. Festival kapsamında aynı zamanda bir de Türk filmleri yarışması düzenleniyor. Türk sinemasının uluslararası platformda temsil ve tanıtımına katkı sağlamayı amaçlayan “Alman Sinemacılar Gözüyle Türk Filmleri Yarışması”nda Türkiye Jürisi’nin seçtiği uzun metrajlı filmler, Alman sinemacıların oluşturduğu jürinin beğenisine sunulup değerlendirmeye alınıyor. 18. Türk Film Festivali’nin kapanış töreninde kazanan isimlere takdim edilecek “Altın Elma Ödülleri”, bu yıl 7. kez sahipleriyle buluşacak. Yarışma ve başvuru şartlarıyla ilgili detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Peki bu yazı hakkında sizin görüşleriniz ve yorumunuz nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.