Çocuklara Özel Sergi: ‘’CARTOON NETWORK Bilinmeyenler Dünyası’’

Çocuklara özel deneyim alanı sunan, çeşitli aktivitelerle eğlenerek bilgilenmelerini sağlayan “Cartoon Network Bilinmeyenler Dünyası” sergisi, 6 Temmuz Cuma günü Imagineer Kids 42 Maslak’ta açılıyor.

Türkiye’de çocuklarla ilk kez buluşacak olan “Cartoon Network Bilinmeyenler Dünyası” interaktif bir sergi ortamı ile bilgi ve eğlenceyi harmanlayarak özel bir deneyim yaşatacak. Imagineer Kids organizasyonu ile Türkiye’ye gelecek olan sergi, 6 Temmuz’da Maslak 42’de kapılarını açacak.

Sergide etkinlikler, çocukların yanı sıra aileler için de katılım sağlanabilir nitelikte olacak. Gündelik yaşamda sık sık rastlanan ancak nedeni bilinmeyen enteresan bilgiler eğlenceli bir şekilde tecrübe edilerek öğrenilecek. Örneğin; bir muz ile DNA’nın yüzde ellisinin aslında aynı olması, saçların beyazlama nedeni, beyaz sandığımız kutup ayılarının aslında siyah olduğu gibi ilginç bilgiler aktarılacak. Power Puff Girls’ün, Ben 10’in, Adventure Time’ın, Gumball’un ve Kafadar Ayılar’ın karekterleri öğretmen kimliğine bürünerek eğlence ile bilgiyi aynı potada verecek.

Teknoloji ile iç içe olan yeni jenerasyonun ihtiyaçları da yine teknolojiyle bağlantılı oluyor. Bu durum göz önünde bulundurularak teknoloji çerçevesinde tasarlanmış çeşitli şekillerde etkinlikler sergi alanında çocukları ve aileleri karşılayacak.  Hayal gücünden yararlanan aktiviteler ile çocuklar, üretkenliklerini ve yeteneklerini artıracak. Çocukların dünyası için tasarlanmış dünyaca ünlü lisanslı karakterler Imagıneer Kids; Cartoon Network, Oddbods, DC Comics gibi karakterler ile şov sahnesinde bir araya gelecekler. Ayrıca kostümlü karakterlerle çocukların hayallerindeki gibi partiler düzenlenebilecek.

Imagineer Kids alanında yine çocuklar ve ailelere özel söyleşi, atölye, iş yaşamı gibi etkinlikler, eğlence teması çerçevesinde düzenlenecek. Yaş gruplarına özel hazırlanan ‘Edutainment’ konseptinde eğitim ve çocuk pedagojisinde uzman kadronun gözetimi eşliğinde etkinlikler düzenlenecek. 4-12 yaş aralığındaki çocuklara okul müfredatları ile uyumlu şekilde STEAM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) konuları deneyimletilecek. 0-3 yaş aralığına ise yine özel programlar gerçekleştirilecek.

*Imagineer Kids hakkında

Hayal et anlamına gelen “Imagine” ve mühendis anlamına gelen “Engineer” kelimelerinin birleşiminden oluşan Imagineer Kids, dijital ve analog dünyayı birleştiren farklı konseptler ortaya koyan etkinlik alanıdır. Türkiye!’e Maslak 42’de açılacak olan alan, Ulusal Tarih Müzesi- Londra, Manhattan Çocuk Müzesi- A.B.D., Miami Çocuk Müzesi- A.B.D., Londra Bilim Müzesi- İngiltere gibi dünyanın farklı bölgelerinde sergi, eğitim, kültür gibi konuları eğlendirici öğretim metotları ile çocuklar, aileler gibi kitlelere hizmet vermektedir. Modern, deneyime dayalı, özel konseptler ile yeni bir dünya yaratmaktadır.

Peki bu yazı hakkında sizin görüşleriniz ve yorumunuz nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.