6 Temmuz Cuma Haftası Vizyona Giren Filmler

Yaz sezonunda da sinema salonları renkliliğini sürdürüyor. Bu hafta tatile gidemeyenler, tatilde de olsam yeni filmleri kaçırmam diyenler için vizyonda 9 farklı seçenekte film var. Aksiyon, macera, bilimkurgu, komedi, gerilim, korku,  animasyon, dram, tarihi gibi çeşitli türlerdeki filmler izleyicisiyle buluşmayı bekliyor.

Yazın sıcaklarından bunalanlar için serin sinema salonları, kaliteli zaman geçirmek için oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Ant-Man ve Wasp, Deliha 2, Dua Et Kardeşiz, Hayalet Hikâyeleri, Hayat Okulu, Kaptan Dandun, Fındık İşi 2, Karantina XII ve Zama, yaz sezonunda da sinemasız kalmak istemeyenler için bu haftanın alternatifleri.

Yönetmen koltuğunda Peyton Reed’in olduğu bilimkurgu filmi Ant-Man ve Wasp izleyiciyi aksiyon ve macera dolu bir serüvene çıkarıyor. Scott Lang, Captain America: Civil War’dan sonra  hem bir süper kahraman hem de bir baba olarak yaşamını dengelemeye çalışmaktadır. Kahraman olarak son bir görevine doğru yola çıkarken bir taraftan da geçmişindeki sırları çözmeye yönelecektir.

Ant-Man ve Wasp / Evangeline Lilly – Paul Rudd

Gupse Özay’ın yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği Deliha 2 filmi, kış sezonunda oldukça iyi gişe yapmıştı. Film, kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için bu hafta yeniden vizyonda. Filmde Zeliha’nın kariyer yapma hevesi ve iş görüşmelerindeki maceraları eğlenceli bir üslupla izleyiciye aktarılıyor.

Türk yapımı bir komedi filmi olan Dua Et Kardeşiz, varlıklı bir ailenin arazilerinden illegal bir şekilde yol geçeceğini öğrenmesi ve bunu ortaya çıkarmak için çaba harcamasını konu ediniyor.

Korku-gerilim türünü sevenler için Hayalet Hikayeleri iyi bir tercih olabilir. Filmde içinde üç farklı doğaüstü hikayenin bulunduğu bir dosya bulan ve bu tüyler ürpertici hikayelerin peşine düşen cesur bir profesörün başından geçenler aktarılıyor.

Dramatik-komedi türündeki Hayat Okulu, yetimhanede büyüyen, daha sonra bir aileye teslim edilen ve ardından bir kaçakçıdan yaşamın güç yönlerini öğrenen asi bir çocuğun hikayesini barındırıyor. Paul’un yaşamındaki farklı dönemler ve bambaşka bir dünyaya attığı adım aktarılıyor.

Hayat Okulu / François Cluzet – Jean Scandel

Vizyonun olmazsa olmaz türlerinden animasyon için de bu hafta keyifli bir seçenek var. Kaptan Dandun, kendilerini yenmeye çalışan düşmanlarına karşı bir gemi kaptanı ve onun dostlarının mücadelesine tanık ediyor seyirciyi. Denizlerdeki dev dostları da bu mücadeleye katılır ve arkadaşlık bağlarının önemi kanıtlanır.

Bir başka animasyon filmi seçeneği ise Fındık İşi 2. Bir fındık dükkanında yaşayan sincap Surly ve arkadaşlarının dükkanda çıkan bir kaza sonucu evsiz kalmaları anlatılıyor. Mecburen diğer arkadaşlarının da barındıkları bir parka giden sincap grubu, parkın lunaparka çevrileceğini öğrenince yuvalarını koruma pahasına zorlu bir maceraya atılırlar.

Fındık dükkanında yaşayan sincap Surly ve arkadaşları günlerini yemek, oyun ve eğlence içinde geçirirler. Fakat dükkanda çıkan bir kaza Surly ve arkadaşlarını evsiz kalmasına neden olur. Kalacak hiçbir yerleri olmayan grup mecburen diğer arkadaşlarının da yaşadığı parka geri dönerler. Adeta bir cennet gibi olan fındık dükkanına alışan Surly için parka dönmek pek de güzel olmaz. Doğadaki yeni hayatına alışmaya çalışırken kötü bir haber alır. Kaldıkları park insanlar tarafından lunapark haline getirilecektir. Surly ve arkadaşları evlerini kurtarmak için tehlikeli bir maceraya koyulur.

Yaz sezonunda korku filmi izlemek alternatif bir seçenek olabilir. Buna bağlı olarak staj yapmak amacıyla terk edilmiş bir adaya giden bir öğrenci grubunun yaşadıklarını anlatan Karantina XII, paranormal olayları sevenler için tercih edilebilir.

Tarihi filmlere dram eklenince duygu geçirgenliğinin daha etkili olduğu düşünülebilir. Kraldan terfi mektubunu bekleyen Güney Amerika doğumlu, İspanyol Kraliyet’inde görevli olan Zama‘ya beklediği haber gelmez. Tehlikeli bir maceraya atılan Zama, tutuklanır ve idam ile yargılanır. artık en büyük amacı yaşamını kurtarmaktır.

Peki bu yazı hakkında sizin görüşleriniz ve yorumunuz nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.