32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Ankara’da

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, İstanbul, Adana ve Eskişehir’den sonra şimdi de Ankara D&R Tunalı’da sergilenmeye başlıyor. 23 Şubat Salı günü açılacak sergi, 3 Mart’a kadar gezilebilecek.

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ve dünya karikatürünü evrensel bir boyutta ele alan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 66 ülkeden 787 sanatçı ve 2.289 karikatüre ev sahipliği yaptı.

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler 23 Şubat Salı günü itibariyle Ankara D&R Tunalı’da sanat severlerin ziyaretine açılıyor. Sergi, 3 Mart’a kadar gezilebilecek.

Sergide, yarışmanın bu yılki birincisi Agim Sulaj (Arnavutluk), ikincisi Mohsen Nouri Najafi (İran) ve üçüncüsü Jalal Pirmarzabad’ın (İran) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

Yarışmada Başarı Ödülü kazananlar arasında, Alberto Morales Ajubel (İspanya), Angel Boligan Corbo (Küba), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Musa Gümüş, Cemalettin Güzeloğlu, Ishimaru Hide (Japonya), Frank Hoffmann (Almanya), Jose Antonio Garci Nieto (Meksika), Didier Pizzi (Fransa), Saman Torabi (İran), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), Mikhail Zlatkovsky (Rusya) yer alıyor.

Adres: D&R Tunalı, İran Cad. No.7 Kavaklıdere / Ankara

Yoruma kapalı.