22 Haziran Cuma haftası vizyona giren filmler

Sinemaseverler için bu haftanın vizyonu 7 filmle açılış yapıyor. Bu haftanın filmleri daha çok komedi türü sevenlerinin yüzünü güldürecek gibi. Vizyonda 2 komedi, 1 komedi aksiyon, 1 animasyon, 1 dram, 1 korku-gerilim ve 1 de fantastik-dram filmi yer alıyor.

Haftanın filmleri şöyle; Antisosyal 2, Düğüm Salonu, Hadi Ya, İki Kafadar, Los Angeles’ta Gizli Görev, Renksiz Rüya ve Yabani.

Bir korku-gerilim filmi olan Antisosyal 2; virüsten etkilenen kullanıcıların istila ettiği bir web sitesi, yıllar önce çalınan bebeği için sitede arama yapan bir kii ve yakalanıp işkence görmesi gibi teknoloji etrafında şekillenen olaylar dizinini anlatılıyor.

Düğüm Salonu – Emre Karayel – Irem Sak

Yine Türk yapımı bir komedi olan diğer film ise Düğüm Salonu. Oyuncu kadrosunda Şahin Irmak, İrem Sak, Emre Karayel, Gonca Vuslateri, Onur Buldu, Duygu Yetiş, Nilgün Belgün, Beyti Engin, Ayşenil Şamlıoğlu ve Salih Kalyon gibi isimler yer alıyor. Yıllar önce birbirlerine aşık olmuş bir gelin ve damatın aynı binada farklı salonlarda başkalarıyla evlenmek üzereyken karşılaşmaları ve öpüşmeleri ile olaylar başlar.

Haftanın diğer komedi filmi Hadi Ya. Vecihi Ener’in yönettiği film; Mardinli bir ailenin oğlu olan Haydar’ın film çekme arzusu ve hayallerinin suya düşmesi anlatılıyor. Haydar’ın daha sonra bir konserde tanıştığı Bahar’ın aslında asker arkadaşı Bahadır olduğunu öğrenmesi beklenmedik olayları beraberinde getirir.

Senaryosunu Vasiliy Rovenskiy’nin yazdığı, Victor Azeev’in yönettiği animasyon filmi İki Kafadar, yakın arkada olan iki kahramanın uzaylılar tarafından kaçırılan diğer hayvanları kurtarmak için atıldıkları tehlikeli macerayı anlatıyor.

Bruce Willis ve Jason Momoa’nın başrol olarak yer aldığı aksiyon komedi türündeki Los Angeles’ta Gizli Görev filmi, özel dedektifin köpeğinin bir uyuşturucu çetesi tarafından çalınması ve dedektifin köpeğini kurtarmak için en yakın arkadaşıyla atıldığı macerayı anlatıyor.

Los Angeles’ta Gizli Görev – Bruce Willis

Senaristliğini ve yönetmenliğini Mehmet Ali Konar’ın üstlendiği dram filmi Renksiz Rüya, 90’ların siyasi olaylarının yarattığı kargaşa ortamının mağduru olan kahramanın iç dünyasının bunalımlarını, kötü rüyalarını ve eve gelen bir misafirle farklılaşmasını anlatıyor.

Fantastik, dram türündeki film, Yabani, 1 saat 32 dakika. Yönetmen koltuğunda Fritz Bohm oturuyor, başrolü Liv Tyler, Brad Dourif ve Bel Powley paylaşıyor. Film, genç bir kızın büyüme hikayesi ile kurt adam efsanesini birleştiriyor ve ortaya korkutucu bir deneme çıkartıyor.

Peki bu yazı hakkında sizin görüşleriniz ve yorumunuz nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.